MERSİN   FORUM  ÇÖZÜM   KLİNİK    PSİKOTERAPİ MERKEZİ


                                                  
HASTALIKLAR

Pozitif Anne Babalık Eğitimi

Anne –babalık son derece hoş , aydınlatıcı ve keyifli olabilir ama aynı zamanda yorucu bunaltıcı ve bıktırıcıda olabilir. Ebeveynler  bir sonraki nesli yetiştirmek gibi önemli bir role sahiptirler. Ama çoğu insan ebeveyn kariyerine yetersiz bir hazırlıkla başlayarak deneme yanılma yoluyla bu işi öğrenmektedir. Tüm ebeveynlerin önündeki en büyük sorun çocuklarını sevgiyle, sağlıklı çevresiyle uyumlu bir şekilde yetiştirmektir.

           

Anne baba olmanın bir tek doğru yöntemi yoktur. Çocuk yetiştirme ile ilgili çeşitli görüşler vardır. Bazı insanlar her zaman kullanabilecekleri bir araç isterler. Böyle bir şey yok hiçbir araç her zaman işe yaramaz. Bunun sebebi çocukların gelişmesi ve değişmesidir. Bir araç artık işe yaramadığında başka bir araç kullanınız. İşe yarayan bir tane bulana kadar devam edin. Sonuçta ebeveyn olarak sizin kendi çocuğunuz davranışlarıyla başa çıkma konusunda kendi yaklaşımınızı geliştirmeniz gerekecektir. Triple p programı halen bir çok aileye yardımcı olmaktadır. Size de çocuk yetiştirme konularında yardımcı olabilecek bazı yararlı öneriler sunmaktadır.

 

Bu eğitim lisanslı triple p eğitmenleri tarafından sunulur. Genel olarak çocuk yetiştirme konularına değinen ve  özel  olarak ta, bebekler, yürümeye yeni başlamış çocuklar, okul öncesi çağı çocukları ve ilk öğretim çağındaki çocuklara yönelik konulara değinen bilgiler de yer almaktadır.

 

Sizi gurup çalışmalarına katılarak ve size verilen ev ödevlerini yaparak program içerisinde aktif bir yol oynamaya davet ediyoruz. Program size gösterilen yöntemleri uygulamaya geçirmek için gerekli beceri  ve bilgiyi bir an önce edinmenizi sağlar.

 Bu program toplumunuzdaki en önemli ve en kutsal iş olan gelecek nesli yetiştirme görevini yaparken size faydalı olur

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret324512
KİŞİSEL GELİŞİM-MAKALELER