MERSİN   FORUM  ÇÖZÜM   KLİNİK    PSİKOTERAPİ MERKEZİ


                                                  
HASTALIKLAR

Korona Günlerinde Online Psikoterapi


ONLİNE PSİKOTERAPİ RANDEVU VE İLETİŞİM TELEFONLARI
0324 237 04 78
0505 228 38 40

Evden, İşten Psikoterapi

Dünya olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Korona virüs nedeniyle zorunlu çalışmak zorunda kalanların dışında bir çoğumuz evimizde kalarak #hayatevesığar diyoruz. Evde kaldığımız bu günlerde psikolojik destek ihtiyaçlarınızıda whatsapp, Skype ve Messenger sohbet uygulaması üzerinden ister görüntülü, isterseniz görüntü olmadan online terapilere katılabilirsiniz.

Online Terapi Nedir?

Online terapi psikolojik desteğin internet aracılığıyla verilme şeklidir. Bu sayede istediğiniz zaman istediğiniz yerden size psikolog desteği sağlayabiliyoruz. Yaşadığınız psikolojik problemi görüntü ya da görüntüsüz şekilde bizimle paylaşabilir düzenli olarak terapiler gerçekleştirebiliriz.

Küresel Covid-19 pandemisinin yarattığı kriz ve bu krize bağlı sosyal mesafelendirme önlemleri nedeniyle her türlü danışmanlık ve psikoterapi hizmetlerinde online görüşmelere geçmiş bulunmaktayım. 

Hayat bir kez daha bütün şaşırtıcılığı ile seans odamın alışıldık kapısını, koltuğunu, danışanlarımla el sıkışma alışkanlığımı belirsiz bir süre için terk etme ve terapinin en önemli bileşeni olan terapötik ilişkiyi bir ekrana sığdırma becerisini repertuvarımıza dahil ediverdi. İyi bir terapistin en önemli niteliğinin belirsizlikle baş edebilme ve yeni durumlara adapte olabilme becerisinde yattığını düşünürüm. Dahası böylesine güçlü, yaşamsal krizlerin insanoğlunun esneklik ve hayatta kalabilme becerisinin karşısında her zaman güçsüz kalacağına inanırım. Dolayısıyla bu yeni duruma uyum sağlamak ve danışanlarımın da uyum sağlamasına rehberlik edebilmek gibi bir görevim olduğunun farkındayım ve bunun için gerekeni yapmakla meşgulüm son günlerde.

Terapisi hali hazırda devam etmekte olan danışanlarımla bunu zaten birebir konuştuk ve endişelerini giderip online terapilerimize başladık. Terapiye yeni başlamayı düşünen veya özellikle de bu küresel salgın döneminde endişeleri artan, başetmekte zorlanan, virüsten etkilenen veya etkilenmiş yakınları olanlar ve psikolojik yardım almayı düşünenler için bu bilgilendirme yazısını yazmayı uygun gördüm.

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret328234
KİŞİSEL GELİŞİM-MAKALELER