MERSİN   FORUM  ÇÖZÜM   KLİNİK    PSİKOTERAPİ MERKEZİ


                                                  
HASTALIKLAR

SERTİFİKALI UYGULAMALI NEOROFORMAT EĞİTİM-2 Bilinçaltı temizleme teknikleri
TARİH:20 MAYIS 2018
YER:ÇÖZÜM PSİKOLOJİK VE DANIŞMANLIK MERKEZİ
KONTENJAN:20 KİŞİ
EĞİTİM EDERİ:300 TL
ÖN KAYIT ÜCRETİ :50 TL
SON BAŞVURU TARİHİ:15.05.2018. 

Telefonlar :
0505 228 38 40. 
0324 2370478. 

NeuroFormat™, kelime anlamı olarak, nörolojiyi formatlama, yeniden biçimlendirme anlamına gelmektedir. Özellikle son 20 yılda geliştirilmiş çok etkili yöntemlerin NeuroFormat™ modeli içerisinde, en etkili oldukları alanlarda kullanılarak beynin sağlık, başarı, mutluluk için yeniden programlanmasını sağlar. İçerisinde, enerji psikolojisi, EFT, NLP, Gestalt, Kinesiyoloji, Psych-k, Sedona Metodu, EMDR gibi bir çok metodolojinin özünü barındırmaktadır. NeuroFormat hiç bir şekilde hipnoz içermemekte, uygulama sırasında belirli göz hareketleri, vuruşlar ve telkinler tekrar edilmektedir.

İnsanlar en çok egolarının vermiş olduğu yanlış kararlar yüzünden hüsrana uğrarlar. Geçmişte doğru olduğunu düşünerek aldığınız kararlarınız, gelecekte sıkıntı yaşamanıza neden olabilir…

Geçmişte aldığınız yanlış kararların acısını mı çekiyorsunuz? Hayallerinize kavuşmak, doğru zamanlarda doğru insanlarla karşılaşmak, iyi bir işe sahip olmak, iyi insan ilişkileri kurmak ve herkes tarafından sevilen biri olmak 
Beynin ilk amacı “korumaktır”.
Beynimizi neden kontrol edemiyoruz?
Beynimiz bilinçaltımızın kontrolü altında. Bu evrimsel bir konu. Zaten beynimizi tamamıyla kontrol etseydik, sağlığımızı ne kadar yaşayacağımızı, duygularımızı, tüm hayatımızı kontrol ederdik.

NeuroFormat beynimizi nasıl kontrol etmemizi sağlıyor? 
Beynin ilk amacı korumaktır. Bunu da oldukça otomatik olarak gerçekleştirir. Yaşanan büyük olaylardan büyük dersler alarak, otomatik büyük tepbrain400kiler verir. Bunlar hem psikolojimizi hem de sağlığımızı bozacak durumlardır. NeuroFormat gereksiz ilkel tepkileri duygular üzerinden temizleyerek, daha bilinçli beynimizle karar vermemizi sağlıyor.
Yapılan vuruşlarla beynimize nasıl bir mesaj veriyoruz ve olumsuz duyguları bu şekilde nasıl yok edebiliyoruz?
Seçilen vuruş noktaları doğu tıbbında enerji meridyenlerinin başladıkları, ve kesiştikleri özel merkezler. Vücudumuzun ortalama elektrik direnci 400,000 ohm. Ama, vuruş noktalarında rezistans 10,000 ohm’a düşüyor. Direncin az olması, enerjinin vuruş noktalarında çok daha kolay hareket edebildiği anlamına geliyor. O noktalara vurulduğu zaman, beyne nörolojik olarak “her şey yolunda” sinyali iletilerek duygu boşaltılıyor.

Duygular otomatik olarak verilir!
Bir duygu sıfırlandığında kişi, yaşadığı benzer olay karşısında nasıl bir tepki verebilir? Aynı tepkiyi göstermeme olasılığı var mı?
Kesinlikle değil, duygular otomatik olarak verilir. Ama eğer spesifik bir konuda duygu sıfırlamaktan, mesela bir fobi temizliğinden bahsediyorsanız evet temizlik yapıldıktan sonra kalıcı olarak bu durum devam eder.
Bu nasıl mümkün olabilir?
Yaşanan çok kötü olaylar bir başka deyişle travmalar, beyinde otomatik programlar yaratırlar. Bunların amacı korumaktır. Mesela, topluluk karşısında aşağılanan ve bu duruma çok üzülen birinin beyni, kişi topluluk karşısına geçtiği an ilk hissettiği duyguyu otomatik olarak ortaya çıkarırız. Bunun amacı kişinin o durumdan sakınmasını sağlamaktır. Beyinde geçmiş bir olayla yaşanan travma temizlendiğinde, beyin aynı koruma tepkisini vermeyi kesecektir.
Teknik, duygu hissedildiği anda uygulanmalıdır.


Davranışlarımızı nasıl kontrol altına alabiliriz? 
Özellikle geçmiş büyük travmaları beyinden temizlemek çok güzel bir başlangıçtır. Kimseye özellikle kendimize kızmamak, yaşadığımız olayları çok büyütmemek, hayatımızdaki bütün etkenleri sürekli kontrol etmeye çalışmamak duygularımızın ve bilinçaltımızın otomatik tepkilerini azaltacaktır.
Olumsuz duyguları değiştirebilir miyiz?
NeuroFormat sistemiyle geçmiş travmaları temizlemek, ya da tekniği hissettiğimiz her duygu için anında uygulamak olumsuz duyguları değiştirecektir.
Aşık olma durumunda kişi bu duygusunu etkisiz hale getirebilir mi?
Onunla hala çok görüşülmeye devam edildiği zaman bu biraz zorlaşıyor. Ancak tamamıyla ayrılma kararı verilen durumlarda, bu oldukça etkili bir şekilde yapılabiliyor.
Milyonlarca yıl öncesinden tepkiseliz!
Bilinçaltında neden “defolar” oluşuyor?
Çünkü bilinçaltı, beynimiz çok ilkel yaşam formları olduğumuz zamanlardan programlanmaya başlamış. Mesela sindirim sistemimizin programları birer “kurtçuk” olduğumuz dönemden kalma. Böbreğimiz su içinde yaşadığımız dönemde programlanmaya başlamış. Tabii üstüne yeni programlar gelse de, hiç bir zaman yeni baştan programlar yazılmamış. Bir başka deyişle sürekli programlar üzerine yama yapılmış. Ancak en temelde milyonlarca yıl öncesinin tepkileri bilinçaltımızda verilmeye devam ediliyor.


Bilinçaltımız ilkel bir dünya da yaşadığımızı düşünüyor!
Bilinçaltımız yaşadığımız süreçlere neden ve nasıl müdahale ediyor?
Beynimizin tek amacı bizi korumak. Ama tehlikeyi milyonlarca yıl öncesi şekliyle düşünüyor. Mesela kalbimiz çarptığında bir yırtıcı hayvanla karşı karşıya kaldığımızı düşünüyor, o yüzden kalbi hızlı çalıştırarak, iç organlardaki kanı ellere ve ayaklara iletmeye çalışıyor. Hızlı kaçmamız ya da daha güçlü savaşmamız için. Ama bunu her heyecanlandığımızda yapabiliyor. Bilinçaltımız, çok ilkel bir dünyada yaşadığımızı düşünüyor ve tepkilerini buna göre veriyor.
Beynimiz sorunlara basit ve somut fiziksel tepkiler veriyor…
Beyin hangi nedenlerle organları farklı çalıştırmaya karar veriyor ve insan bilinci bu sırada sürece müdahale edebiliyor mu?

GİBİ SORULARA YANIT BULMAK VE MEVCUT SORUNLARINIZ ÇÖZMEK İÇİN BU EĞİTİMİ KAÇIRMAYINIZ.

BİLİNÇALTI TEMİZLİĞİ
KORKULAR
ENDİŞELER
BAĞIMLIKLAR
KİLO VERMEK
SİGARA BAĞIMLIĞI
PANİK ATAK 
BAŞARI
AŞK ACISINA SON
MUTSUZLUĞA SON
UTANGAÇLIĞA SON 
İLİŞKİLER
KENDİNE 
Konularında mevcut kendi sorunlarınıza ve başka sorunlara çözümler sağlamak için bu eğitime katıalbilirsiniz


EĞİTİM YERİ: MERSİN FORUM ÇÖZÜM PSİKOTERAPİ MERKEZİ
EĞİTİM TARİHİ:20.05.2018 
SAAT:10-17

TELEFON:0324 237 04 78
0505 228 38 40


EĞİTİME KATILMAK İÇİN ÖN BAŞVURU YAPILMALI ERKEN KAYIT İÇİN MÜRACAT EDİLMELİDİR.


EĞİTMEN: UZMAN PSİKO.DAN. Abdullah TOPAL
EĞİTM BEDELİ :300 TL


KONTENJAN:20 KİŞİ 


EĞİTİM SONUNDA PROCTİONER SERTİFİKASI VERİELCEKTİR

EĞİTİME KATILMAK İÇİN MUTLAKA ÖN KAYIT YAPILMALIDIR.
ÖN KAYIT İÇİN 50 TL MERKEZİME YADA BANKA YOLUYLA YATIRILMALIDIR.ÖN BAŞVURU FORMU DOLDURULMALIDIR.
öN BAŞVURU YAPMAYANLAR EĞİTİME ALINAMIYACAKALRDIR.
KONTEJAN 20 KİŞİYLE SINIRILIDIR.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam101
Toplam Ziyaret328229
KİŞİSEL GELİŞİM-MAKALELER